אין מילים שיכולות לתאר את היחס המדהים אותו קיבלנו מאלישיב.
ערב לפני הברית אלישיב הגיע לביתנו, פגש את בננו, הסביר את כל התהליך בטקס הברית וענה לשאלותינו הרבות בענווה.
ביום הברית, הכל עבר בשלום עם יחס שאין לתאר - אלינו ההורים הנרגשים וכמובן לבננו היקר. לאחר יומיים אלישיב הגיע שוב לביתנו לבדוק את שלום בננו וערך לו אמבטיה ראשונה אחרי הברית.
אלישיב ניחן ביכולות מדהימות עם ילדים, בננו, יועד שלום, לא בכה כלל! יש משהו בשקט שלו ובידיים שלו שפשוט מרגיע את התינוק.
רוצים להודות לך על הכל!

משפחת טפירו. מיכאל, אורלי ונועם

מאז שהכרנו את אלישיב הוא המוהל הקבוע שלנו ואנו לא מוותרים עליו - הוא מל ארבעה מבנינו!!
אלישיב עושה עבודת קודש, במקצועיות, במסירות ועם המון אמפתיה.
הוא ניגש למלאכה מתוך טהרה ויראת שמים, תוך שהוא מקפיד על דיוק במעשים עד לפרטים הקטנים.
יש לו גישה מקסימה לתינוקות ויכולת להכיל את המשפחה ברגע מיוחד בחייה.
במיוחד ברגעים המרגשים והמורכבים של הברית, הנוכחות שלו משרה עלינו בטחון. אנו סומכים עליו לגמרי ויודעים שהתינוק שלנו בידיים נאמנות.
ממליצים בחום!!

עמי וצהלה כהן , הוד השרון

אלישיב מל את שני בנינו. הוא ביצע את עבודתו במקצועיות רבה ובנועם, תוך דאגה לשלום הפעוט לפני, במהלך ולאחר הברית.
טקס הברית נערך ע"י אלישיב באווירה טובה ומקודשת תוך שילוב מזמורים ותפילות. אנו ממליצים עליו בחום וכמובן בחרנו בו למול גם את בננו השני.
 

עודד וטלי שורץ, רמת השרון

אליישיב אנסבכר מוהל מצויין.
הנעימות והרוגע שלו משרים נינוחות על ההורים ובעיקר על התינוק.
עובד במקצועיות תוך הסברים פשוטים ומרגיעים להורים הלחוצים.
תודה רבה ובשמחות!

משפחת באום, רננה וישראל

כהורים לתאומים קטנים חיפשנו מוהל שמצד אחד יהיה מקצועי ואנושי ומצד שני יהיה לו את הידע הרפואי המתאים. כמובן שגם לא רצינו לוותר על ההשפעה הרוחנית שיש למוהל ולכוונות שלו בעת הברית ומאוד קיווינו שיהיה גם איש ירא שמיים אמיתי. הזוג אנסבכר מילא את כל בקשותינו!! המוהל הצדיק אלישיב היה הכי אנושי ומקצועי, ואשתו נותנת גיבוי רפואי מלא כאחות מוסמכת. זכינו. תודה רבה לכם!!
 

אלעד ושרלי נתיב

שלום לכולם!
ברצוני לשתף אתכם באירוע הכל כך מרגש שחווינו - הברית של בננו יאיר. לפני הברית מאוד התרגשנו - אני תמיד אומר בהומור שאת הלידה אני לא מרגיש בכלל, אבל את הברית מאוד... אלישיב הגיע לביתנו לראות ולבדוק את התינוק לפני הברית, הדריך והסביר בנועם וברוגע מה עלינו לעשות לפני ובמהלך הברית. אנו נרגענו ובטחנו באלישיב שהכל בעזרת ה' יעבור בשלום. במהלך הברית עצמה חשנו ביטחון עצום באלישיב - במקצועיות שלו, בשלווה וברוגע שנתן לנו לפני ובמהלך הברית. לאחר הברית הסביר אלישיב את התהליך שנעבור בטיפול ביאיר הקטן, וביום הבא הגיע שוב לביתנו וטיפל בו במקצועיות רבה.
אנו ממש חווינו חוויה עצומה בברית וממליצים בחום רב על המוהל הצדיק אלישיב.
 

עמית, סנדרה והילדים

ביחד עם ההתרגשות הגדולה והציפייה לברית של בננו בכורנו, התלוו מעט חששות ולבטים באיזה מוהל לבחור. כמובן שהחששות התפוגגו מיד עם הטלפון לאלישיב.
אלישיב הנחה אותנו בנחת בדיוק איך להתארגן ולהתכונן כראוי לברית ולא דילג על שום פרט: החל מהחלק הרעיוני - למה עושים ברית, החשיבות של הברית בהיות בננו חלק מהעם היהודי ואפילו איזה תפילות כדאי לאם לומר, וכלה בפרטים הטכניים - הסבר על שלבי הברית, מה להביא, מתי להאכיל ומה יעזור להרגיע...
את הברית עצמה הוא ביצע בעדינות ובמהירות, במסירות אבהית, תוך התחשבות בכל הבקשות המהותיות לנו. לאחר הברית אלישיב דאג להדריך אותנו כיצד לנהוג בימים שאחרי - איך לחתל, איפה כואב לתינוק - ואפילו התקשר מספר פעמים לשאול לשלום התינוק וביקר אותנו כדי לראות שהכל מחלים בצורה הטובה ביותר.
הרגשנו שאלישיב עשה הכל מתוך מסירות גדולה, בעדינות ובניסיון רב ובעיקר - שהילד בידיים הכי טובות שאפשר!
כמובן שכאשר נולדו הילדים הבאים לא הייתה לנו בכלל התלבטות באיזה מוהל לבחור...
 

עידית ואלעד יקותיאל

כשהתבשרנו שעתיד להיוולד לנו בן נוסף היינו רגועים ושמחים. זיכרון נעים ליווה אותנו מהברית הקודמת שבה הרגשנו בידיים טובות, מקצועיות ואוהבות. אלישיב הגיע אלינו ערב לפני הברית, בדק את התינוק, הסביר לנו לפרטים מה הולך לקרות מחר וכמובן שגם הגיע לביקורת כמה ימים אחרי - ליווי מסור ואחראי שאין כמוהו. בשתי הבריתות כל המשפחה התפעלה איך התינוק הרך בקושי בוכה במהלך הטקס עצמו וכמה הוא רגוע יחסית במהלך היומיים שאחרי, דבר שלא מובן מאליו כלל.
לסיכום, יחס אישי עוטף לכל תינוק, שהרגשנו שנעשה מעומק הלב. רוב שמחות!

 

יצחק ואביה כהנא

אלישיב היקר !
ברצוננו להודות לך על הטיפול המסור שהענקת לתינוקנו הקטן, על הרוגע, העדינות וההכלה.
הגעת אלינו ערב קודם, הנחית והדרכת אותנו על כל התהליך הטיפול ועל הצד הרוחני שבטקס,
מה שריגש ועזר להפיג את הלחץ והחששות.
במעמד מרגש (וקריטי!) זה, היטבת לבצע במקצועיות, יסודיות ואסתטיות מושלמת.
תודה מעומק ליבנו
 

שני וגיא אפל

שלום לכולם ! ברצוני לשתף אתכם באירוע הכל כך מרגש שחווינו - הברית של בננו יאיר. לפני הברית מאוד התרגשנו - אני תמיד אומר בהומור שאת הלידה אני לא מרגיש בכלל, אבל את הברית מאוד... אלישיב הגיע לביתנו לראות ולבדוק את התינוק לפני הברית, הדריך והסביר בנועם וברוגע מה עלינו לעשות לפני ובמהלך הברית. אנו נרגענו ובטחנו באלישיב שהכל בעזרת ה' יעבור בשלום. במהלך הברית עצמה חשנו ביטחון עצום באלישיב - במקצועיות שלו, בשלווה וברוגע שנתן לנו לפני ובמהלך הברית. לאחר הברית הסביר אלישיב את התהליך שנעבור בטיפול ביאיר הקטן, וביום הבא הגיע שוב לביתנו וטיפל בו במקצועיות רבה.
אנו ממש חווינו חוויה עצומה בברית וממליצים בחום רב על המוהל הצדיק אלישיב.
 

עמית, סנדרה והילדים

בברית של בנינו החמוד יעקב נהנו מהליווי של המוהל אלישיב. מוהל מקצועי שדאג לעשות מעל ומעבר ולבדוק מה שלום בנינו גם אחרי הברית. טקס הברית בהנחייתו היה מאוד מרגש ומשמח. תודה!

רננה ואבישי עזרא

הכל על תהליך הברית
 • לפני הברית
 • ההכנות לברית
 • טקס הברית
 • אחרי הברית
 • אלישיב אנסבכר | מוהל מוסמך

  לפני הברית

  מזל טוב! לפני כמה שעות נולד בנכם המתוק ואני מזמין אתכם להרים טלפון ולשתף גם אותי בבשורה המשמחת. לאחר השיחה הראשונה נסמן את התאריך המיועד לברית ונמתין לאישור מהרופאים שהמצב הבריאותי תקין (שלילת צהבת יילודים ועוד). בשביל השקט הנפשי שלכם, לא אסתפק בקבלת אישור בעל פה או מסמכי שחרור, ואבקר בביתכם כדי לראות את התינוק בעצמי ולוודא שניתן לקיים את הברית בזמנה. בפגישה נשלול רקע של מחלות או סיכונים כלשהם לתינוק, אסביר לכם על טקס הברית וכמובן אצייד אתכם ברשימה מפורטת של הכנות והמלצות. לאחר מכן תוכלו לאשר סופית את מועד האירוע, לשריין את האולם ולשלוח הודעות נרגשות לדודים ולחברים. 

 • אלישיב אנסבכר | מוהל מוסמך

  ההכנות לברית

  הלילה שלפני הברית מכונה "ליל שימורים" ובו נהוג להעניק לתינוק "שמירה יתירה". בלילה זה נוהגים לקיים את "ברית יצחק" וללמוד תורה לזכות התינוק. בעדות אשכנז מקובל גם להזמין ילדים לקרוא ליד מיטת התינוק את "קריאת שמע".
  את הכנת התיק לטקס הברית אני ממליץ לא לדחות לרגע האחרון, כדי שתהיו בטוחים שיש בידכם את כל הדברים הדרושים. לברית עצמה יש להכין: 3 חיתולי טטרה, 3 טיטולים, חבילת מגבונים, גביע ליין, יין אדום מתוק (או מיץ ענבים), 2 טליתות (האחת עבור אבי התינוק והשנייה עבור הסנדק) ומשחת "בפנטן פלוס" לשימוש בבית לאחר הברית. לבני עדות המזרח - יש להכין גם עלי או ענפי בשמים שעליהם יברכו במהלך הטקס.
  אין להאכיל את התינוק החל מ-45 דקות לפני הברית. רצוי מאוד להלביש את התינוק בבגד מחולק (גופייה ומכנסיים) ולא בבגד שלם.

 • אלישיב אנסבכר | מוהל מוסמך

  טקס הברית

  הרגע הגדול הגיע! זה הזמן להבין כיצד מתנהלת הברית, כך שתרגישו ממש חלק מהחוויה. הטקס מתחיל בהכנסת התינוק אל האולם, לאחר שנניח את התינוק על כרית מעוטרת תעביר אותו האם לידי ה"קְוַואטֶרִים" - בני הזוג שיכובדו בהבאתו אל האב. עם קבלת התינוק יקרא האב מספר פסוקים ולאחר מכן יניח את התינוק על "כסאו של אליהו". זה הזמן שבו מכובד הסנדק בקבלת התינוק. לאחר שיונח התינוק על הסנדק אכין אותו לברית עצמה, פעולה האורכת כ-2 דקות שימו לב: ייתכן שהתינוק יבכה מעט עוד לפני הברכות, אל דאגה - הברית עדיין לא החלה. כשהתינוק מוכן לברית נקרא את הברכות (ברכה אחת יאמר המוהל ושתיים נוספות יאמר האב) ומיד לאחר מכן תתבצע הברית בפועל. לאחר הברית והרגעת התינוק נקיים את טקס קריאת השם. בחלק מהקהילות נהוג לכבד אדם אחר באחיזת התינוק בזמן אמירת הברכות הללו. עם תום קריאת הברכות יוחזר התינוק דרך ה"קוואטרים" לאמא הנרגשת והאורחים יוזמנו לשבת לסעודה.

 • אלישיב אנסבכר | מוהל מוסמך

  אחרי הברית

  לאוצר החדש יש כבר שם, כולם באו ובירכו אתכם בהתרגשות וכעת נשוב אל הדבר העיקרי: הטיפול בתינוק. מיד לאחר הטקס אסיר את החבישה הזמנית שהונחה בברית עצמה ואחליף אותה בתחבושת נמסה, סטרילית, שאינה לוחצת על המקום. כאן גם אסביר לכם על הטיפול בתינוק בימים הראשונים ואוודא שאתם מרגישים בטוחים ושלווים. ליתר ביטחון, אשאר באולם כ-30-40 דקות נוספות לפני שאצא לדרכי. במהלך 48 השעות שלאחר הברית אבוא לביקור נוסף בביתכם, כדי לראות את התינוק ולהתרשם מקצב ההחלמה. בכל זמן שהוא - תרגישו חופשיים להתקשר, להתייעץ ולהעלות כל שאלה שתרצו. אני כאן בשבילכם וחשוב לי שאתם ובנכם תהיו שמחים ורגועים.

כל הזכויות שמורות © לאלישיב אנסבכר
רוצים עוד